Erkek Saat

Erkek Saat
Kategori:Hizmetlerimiz
Tarih:2015-12-10
Facebook'ta Paylaş


Erkek Saat

 
 Saat modelleri günümüze kadar bir çok farklı modellerde üretilmiş olup, şekil ve yapı olarak genelde aynıdır.Kol saatlerinin çalışma şekilleri farklı olup hepsi zaman için çalışmaktadır otomatik,pilli quartz makine ve dijital olarak sınıflandırılabilir.

Mekanik erkek saat lerde ise bu günde 5 saniye geri ila 20 saniye ileri arasında bir değerde olabilir. Bir günün 86400 saniye olduğu düşünülürse bu yanılma payının 10.000’de 2 ya da 3 gibi çok küçük bir değer erkek saat olduğu ortaya çıkar. Quartz saatlerin bir ayda 5 saniye ileri ya da geri gitmesi tolerans dahilindedir.Mekanik erkek saat ler her gün aynı oranda ileri yada geri erkek saat gidiyorsa bu sorun teknik serviste kolaylıkla düzeltilebilir. Ancak bu sapmalar aynı oranda olmuyorsa daha ciddi bir bakım yapılması gerekir. Quartz saatlerin pilleri yaklaşık 3 yıl dayanır. Ancak erkek saat satın alındığı günden geriye doğru üretildiği güne kadar geçen sürenin de hesaba katılması faydalı olur. EOL yani End of Life göstergesi erkek saat in pili azaldığında devreye girer ve saatin saniye kolu birer saniyede değil dörder saniyede bir ilerlemeye başlar. Bu aşamada pilin 15 gün içinde değiştirilmesi gerekir. Ayarlar ve Özel Fonksiyonlar – En Basit Saat:Akrep ve yelkovan sayesinde sadeceerkek saat i gösterir. Ayar için tepeyi; eğer kilitli ise kilidini açıp, bir defa çekmek yeterlidir. Bu saatlerde gece gündüz ayrımı yoktur. -Akrep, Yelkovan, Saniye:Basit erkek saat konseptine ek olarak saniye koluna sahiptir. Ayar için tepe çekildiğinde saniye durur. -Akrep, Yelkovan, Saniye, Tarih:Bu saatlerde tepe bir defa çekildiğinde tarih, ikinci defa çekildiğinde erkek saat ayarı yapılır. Saniye kolu tepe çekili durumda iken ilerlemez. Tarih ayarı için tavsiye edilen; doğru tarihten bir önceki günün tarihin ayarlanması, sonra erkek erkek saat tepe bir kere daha çekilerek saat ileri doğru alınmasıdır. Tarih doğru güne attığında, eğer vakit öğleden önce ise, akrebin atacağı ilk turda erkek saat ayarlanmalıdır. Eğer vakit öğleden sonra ise akrebin erkek saat ikinci turunda erkek saat ayarlanmalıdır ki, gece 24’te takvimin doğru bir şekilde atması sağlansın. -Akrep, Yelkovan, Saniye, Tarih, Gün:Bir önceki erkek saat modelle aynı olup, tek farkı tepenin bir kez çekilip bir yöne döndürülmesi tarihi, aksi yöne döndürülmesi günleri ayarlar.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Neden Emre Saat ?

Emre Saat, online saat satış sektöründe hizmet vermeye 7 yıl önce başlamış, alanında ilk olan e-ticaret sitelerinden biridir. Yenilik ve kaliteyi ilke olarak benimseyen firmamız, ürün çeşitlerini sürekli yenileyerek, 'Türkiye'nin En Ucuz Saat Mağazası' sloganı ile kaliteli ve ucuz ürünleri müşterilerine sunmaktadır.

%100 Müşteri memnuniyeti ile güvenle alışveriş yapabilirsiniz.